Co je Cestou Jeseníky?

Pro náš tým je projektem, kterým chceme právě Tobě naše milované Jeseníky dostat ještě více pod kůži. Pro Tebe je především outdoorovou aktivitou, díky níž poznáš mnohdy méně známá a přitom kouzelná místa jesenických hor a zároveň si můžeš své fyzické síly a nadšení pro poznávání změřit s ostatními. Prostě pro náš všechny má být zvládnutelnou výzvou, příjemnou zábavou a velkým zážitkem.

Pro koho je určen?

Aktivita Cestou Jeseníky je šitá na míru právě pro Tebe! Ty se jistě nebojíš žádného pohybu na čerstvém vzduchu a poznávání všeho nového. Jesenické hory můžeš v rámci našeho projektu zdolat pěšky, na kole, koloběžce, v zimě dokonce na běžkách, skialpech nebo sněžnicích. A vedeš-li k lásce přírodě a pohybu své ratolesti, věz, že mezi našimi okruhy jsou i speciální rodinné. To by bylo, abychom se Ti netrefili do vkusu.

Jak projekt funguje?

Projekt Cestou Jeseníky má dvě etapy, letní a zimní. Letní etapa projektu zahrnuje trasy pro pěší, cyklisty a možná netradičně do ní patří samostatné okruhy pro koloběžky. Zimní verze projektu nabízí okruhy pro běžkaře, skialpinisty a milovníky sněžnic. V obou obdobích nechybí speciální kategorie rodin s dětmi.

Každá jmenovaná kategorie je tvořena čtyřmi trasami. Zaměřit se můžeš na výlety v jediné kategorii, nebo zdolat všechny. Trasy najdeš tady na webu, ale i v mobilní aplikaci.

Samotná soutěž není o zdatnosti či vytrvalosti, nerozhoduje rychlost zdolání okruhu, ani všech okruhů v kategorii. Smyslem Cestou Jeseníky je vyzvat Tě aktivně poznávat jesenické hory a za Tvé úspěchy Tě odměnit.

Co potřebuješ k zapojení se do Cestou Jeseníky?

Kromě vlastního odhodlání a sportovního náčiní také chytrý telefon s GPS a fotoaparátem.

Jak se aktivně zapojit do soutěže o ceny?

Pro úspěšné zařazení do soutěže je třeba se zaregistrovat, což můžeš učinit zde. Pak si vyber kategorii, kterou chceš v terénu zdolat. Naše webová aplikace Ti poslouží jako on-line mapa, ale není podmínkou být stále připojen k síti. Stačí se připojit na začátku, odstartovat a pak se připojit až v cíli.

Každá trasa vždy tvoří výletní okruh, který můžeš odstartovat z kteréhokoliv jeho bodu, je nutné ho však dokončit. Okruh nelze zdolat na etapy. Zároveň každá trasa má na svém okruhu vytyčeny kontrolní body, na nichž je třeba mobilem pořídit fotku dokumentující jeho úspěšné dosažení. Okruh si maximálně užij a fotky na svůj profil v aplikaci nahraj klidně až později. Zároveň ve svém profilu uvidíš, jaké trasy máš úspěšně za sebou a kolik Ti jich ještě zbývá. Okruhy lze zdolávat v libovolném pořadí, jediné, co musíš dodržet, je časový limit sezóny.

V okamžiku, kdy potřebné fotky nahraješ do aplikace, vstupuješ do soutěže o hodnotné ceny. A věz, že drobnou cenu od nás získáš rovnou, když dokončíš všechny okruhy jakékoli kategorie.  Pokud chceš zvýšit své šance o losování o hodnotnější ceny, zkus zvládnout všechny trasy z co nejvíce kategorií.

Co můžeš vyhrát?

Za úspěšné zdolání všech okruhů jakékoli kategorie automaticky získáváš šátek Cestou JESENÍKY.

Vylosovaný výherce získá KOLOBĚŽKU.

Ovšem tím ještě soutěž o ceny nekončí. Zároveň v letní i zimní etapě projektu odměníme tzv.NEJ SOUTĚŽE, tj. nejhezčí nahranou fotografii, účastníka s nejvíce zdolanými kilometry, nejaktivnější rodinu, nejmladšího a nejstaršího soutěžícího.

Fotogalerie
Co je Cestou Jeseníky?
Co je Cestou Jeseníky?
Co je Cestou Jeseníky?
Co je Cestou Jeseníky?
Co je Cestou Jeseníky?
Co je Cestou Jeseníky?
Co je Cestou Jeseníky?
Co je Cestou Jeseníky?
Co je Cestou Jeseníky?
Co je Cestou Jeseníky?
Co je Cestou Jeseníky?
Co je Cestou Jeseníky?
Partneři projektu
Partneři projektu
PROSTŘEDNICTVÍM EUROREGIONU PRADĚD