Okruh Za výhledy

Informace o trase:

Čas: 1 hodin 41 minut
Délka: 22.84 km
Stoupání: 429 metrů
Klesání: 429 metrů
Nejnižší bod: 402 m.n.m.
Nejvyšší bod: 634 m.n.m.

Okruh Za výhledy

Není neaktivní
Šlo absolvovat od 01.06.2022 do 31.08.2022

Už samotný název okruhu napovídá, že hlavním cílem této trasy je užít si výhledy do jesenické krajiny.

To ale není vše, můžete také návštívit oboje oblíbené lázně, Jeskyně na pomezí nebo Expozici čarodějnických procesů v Jeseníku. Takže o zábavu budete mít postaráno a celý okruh je tedy doporučen i pro rodinné výlety.

Záchytné body trasy
Místa na trase, na kterých je nutné se vyfotit. V případě, že nemůžete, nebo nechcete používat tuto mobilní aplikaci na okruhu, tak můžete pořídit fotografie na záchytných bodech fotoaparátem a tyto fotografie můžete nahrát k jednotlivým bodům ručně kliknutím na tlačítko "Nahrát foto k bodu".

Muzeum věnované válečným zajatcům z období II. světové války, padlým českovesákům z I. světové války, leteckým událostem ve Slezsku, mobilizaci 1938 a výstavbě čs. opevnění a také veteránům AČR ze zahraničních misí.

Jeskyně Na Pomezí jsou největším zpřístupněným jeskynním systémem v České republice vzniklým rozpouštěním mramoru (krystalického vápence).

Johann Schroth byl přírodní léčitel a zakladatel zdejších lázní. První pacientka se zde léčila v roce 1837. Secesní lázeňské budovy pocházejí z období na přelomu 19. a 20. století.

Partneři projektu
Partneři projektu
PROSTŘEDNICTVÍM EUROREGIONU PRADĚD